CS2 vs Valorant – kokie skirtumai?

CS2 vs Valorant - paviršutiniškai panašūs, iš esmės skirtingi.

Iš pirmo žvilgsnio, VALORANT ir Counter-Strike 2 (CS2) atrodo panašūs - abu tai taktiniai šaudyklės žaidimai su bomba ir jos nukenksminimu/išminavimu. Įdomu tai, kad ir profesionalūs žaidėjai iš šių sričių turi nemažai sąsajų. Buvę Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) profesionalai sėkmingai pereina į VALORANT, o kai kurie VALORANT meistrai dabar žvalgosi į CS2 elektroninio sporto pasaulį. Nors įgūdžiai, įgyti viename žaidime, tikrai praverčia kitame, žaidžiant greitai tampa akivaizdu, kad CS2 vs VALORANT turi iš esmės skirtingą mechaniką ir savybes. Panagrinėkime, kas kiekvieną žaidimą daro unikaliu.

Sąrašas sutrumpintai
    CS2 vs Valorant agentas Phoenix

    Agentai ir „skills“

    Pagrindinis skirtumas tarp Counter-Strike 2 ir VALORANT slypi žaidėjų naudojamoje įrangoje.

    Counter-Strike 2 žaidėjai gali įsigyti ir naudoti Molotovo kokteilius, granatas ir dūmų uždangas. Nors šie daiktai naudojami panašiai kaip ir VALORANT atitikmenys, Counter-Strike 2 „flash“ granatos ir Molotovo kokteiliai gerokai skiriasi. Counter-Strike 2 „flash“ granatos skleidžia būdingą skambantį garsą ir akina kitus žaidėjus.

    Nors VALORANT dūmų uždangos yra tuščiavidurės ir neturi įtakos matomumui viduje, Counter-Strike 2 dūmų uždangos blokuoja matomumą visoje savo erdvėje ir turi dalelių animacijas.

    Counter-Strike 2 neturi agentų skirtumų, nors kai kurie žaidėjai gali rinktis žaisti su tam tikrais ginklais, pavyzdžiui, AWP, ir taip užimti specifinį vaidmenį komandoje.

    Tuo tarpu VALORANT agentai turi skirtingus gebėjimus, o VALORANT agentų arsenalas yra kur kas platesnis. Be bazinių agentų gebėjimų, VALORANT agentai turi itin galingus „ultimate“ gebėjimus, kuriems reikia sukaupti taškus.

    Valorant agentas Fade naudoja savo skill

    Ginklai ir mechanika

    Valorant vs CS2 Scout marshal

    Žaidėjai dažnai su meile mini VALORANT „precizišką šaudymą“. Nors kai kurie ginklai, kaip „Phantom“ ir „Spectre“, turi mažesnę atatranką, visi ginklai turi atsitiktinį šaudymo modelį. Priešingai, Counter-Strike 2 ginklai garsėja savo standartizuotais šaudymo modeliais. Žaidėjai dažnai valandų valandas praleidžia treniruočių žemėlapiuose mokydamiesi pataikyti kiekvienu šūviu pagal nustatytą modelį ir tobulindami šaudymo perkėlimą tarp taikinių.

    Kai kurie ginklai taip pat prieinami tik teroristams arba antiteroristams. Teroristams išskirtinai skirti ginklai:

    • Glock-18
    • Tec-9
    • Sawed-Off
    • MAC-10
    • AK-47
    • Galil AR
    • SG 553
    • G3SG1

    Counter-Terroristai gali rinktis iš šių komandai skirtų ginklų:

    • USP-S
    • P2000
    • Five-Seven
    • MP9
    • MAG-7
    • FAMAS
    • AUG
    • M4A1-S
    • M4A4
    • SCAR-20
    • AUG

    VALORANT žaidime bet kuris žaidėjas gali nusipirkti bet kokį ginklą, nepaisant komandos, jei tik turi pakankamai kreditų (tai reiškia, kad priešiška komanda gali laisvai „remtis“ „Operator“ ir „Odin“ ginklais kiek tik nori).

    Counter-Strike 2 turi išskirtinę fizikos sistemą, kylančią iš „Source 2“ variklio, todėl jo judėjimo mechanika skiriasi nuo VALORANT. Counter-Strike 2 judėjimas smarkiai prisideda prie įgūdžių skirtumo tarp žaidėjų ir reikalauja rimtos praktikos. VALORANT žaidėjo įgūdžiai labiau priklauso nuo taiklių šūvių į galvą ir gebėjimų (angl. skills) naudojimo.

    Kosmetika, „skins“

    CS2 AK skinas Fire Serpent

    CS2 vs Valorant - nors ginklų specifikacijos panašios abiejuose žaidimuose, tačiau jie tuo pačiu ir skirtingi. VALORANT šaudyklės turi skirtingus lygius ir unikalius animacijų efektus, bet žaidėjai negali jų keisti labiau nei leidžia pradinis dizainas. Tuo tarpu Counter-Strike 2 leidžia ginklus papuošti lipdukais, kurių retumas gali padidinti ginklo vertę.

    Abu žaidimai taip pat siūlo peilių skinus, tačiau tik Counter-Strike 2 leidžia pritaikyti pirštines.

    Kalbant apie kosmetikos įsigijimą, VALORANT skinai perkami tiesiogiai parduotuvėje arba nakties turguje (angl. Night Market), o Counter-Strike 2 skinai gaunami atsitiktinai atidarius dėžutes raktais. Dėžutes ir raktus galima įsigyti, tačiau patys skinai nėra parduodami tiesiogiai.

    Skirtingai nei Counter-Strike 2, VALORANT skinai negali būti parduodami ar dovanojami kitiems žaidėjams. Counter-Strike 2 žaidėjai gali prekiauti skinais ir dėžutėmis naudodamiesi trečiųjų šalių svetainėmis arba „Steam“ prekyviete. Ši rinka yra gerai žinoma ir vertinama žaidėjų.

    Nors VALORANT ir Counter-Strike 2 yra labai skirtingi žaidimai, abu turi ištikimų gerbėjų. Kiekvienas žaidimas turi savo unikalų stilių ir žavesį. Nesvarbu, ar aršiai žaidžiate VALORANT reitingą ir maldaujate Sage jus prikelti, ar linksmai leidžiate vakarą su draugu Counter-Strike 2 „Wingman“ režime, kiekviename žaidime gausite nepamirštamą ir smagią patirtį.

    Kompiuterio reikalavimai

    Renkantis tarp CS2 vs Valorant, verta atsižvelgti į savo kompiuterio galimybes. Abu žaidimai turi minimalius ir rekomenduojamus sistemos reikalavimus, tačiau CS2 paprastai reikalauja mažiau išteklių.

    Valorant

    Minimalūs sistemos reikalavimai

    • Operacinė sistema: Windows 7/8.1/10 64-bit
    • Procesorius: Intel Core i3-3250 3.50 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.00 GHz
    • Atmintis: 4 GB RAM
    • Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850
    • Vieta diske: 10 GB

    Rekomenduojami sistemos reikalavimai

    • Operacinė sistema: Windows 10 64-bit
    • Procesorius: Intel Core i3-6100 3.70 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.10 GHz
    • Atmintis: 4 GB RAM
    • Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce GTX 1050 / AMD Radeon RX 560
    • Vieta diske: 10 GB
    Counter-Strike 2

    Minimalūs sistemos reikalavimai

    • Operacinė sistema: Windows 7/8.1/10 64-bit
    • Procesorius: Intel Core 2 Duo E6600 (2.40 GHz) / AMD Phenom X4 940 (2.80 GHz)
    • Atmintis: 4 GB RAM
    • Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce 8800 GTX (512 MB) / AMD Radeon HD 4870 (1 GB)
    • Vieta diske: 17 GB

    Rekomenduojami sistemos reikalavimai

    • Operacinė sistema: Windows 10 64-bit
    • Procesorius: Intel Core i5-4670 (3.00 GHz) / AMD Athlon X4 860K (3.70 GHz)
    • Atmintis: 8 GB RAM
    • Vaizdo plokštė: Nvidia GeForce GTX 770 (2 GB) / AMD Radeon HD 7970 (3 GB)
    • Vieta diske: 17 GB

    Kaip matome, Valorant minimalius reikalavimus atitinka šiek tiek galingesnis kompiuteris nei CS2. Tačiau rekomenduojami sistemos reikalavimai abiem žaidimams yra panašūs.

    Jei jūsų kompiuteris atitinka minimalius CS2 reikalavimus, galite tikėtis sklandaus žaidimo. Tačiau norint geriausios patirties, rekomenduojama turėti kompiuterį, atitinkantį rekomenduojamus reikalavimus. Valorant atveju, norint sklandžiai žaisti, gali prireikti šiek tiek galingesnio

    Be sistemos reikalavimų, verta atsižvelgti ir į interneto ryšio greitį. Abiem žaidimams reikalingas stabilus interneto ryšys, kad būtų galima sklandžiai žaisti be vėlavimų.

    Svarbu paminėti, jog kiekvieno žaidimo nustatymuose, svarbu optimizuoti vaizdo, grafikos ir kitus nustatymus, kurie gali padidinti matomumą, pagreitinti žaidimą. Patarimai žaidėjams puslapyje, galite surasti naudingų straipsnių, apie geriausius CS2 nustatymus arba PC optimizavimą.

    Apibendrinant galima teigti, kad CS2 yra mažiau reiklus žaidimas nei Valorant, tačiau abu žaidimai gali suteikti puikią žaidimo patirtį, jei turite tinkamą kompiuterį ir interneto ryšį.

    Valorant stiprybės

    Nors lyginant CS2 vs Valorant žaidimus, abu yra 5x5 komandinės šaudyklės iš pirmo asmens perspektyvos, Valorant siūlo unikalią patirtį su herojais, turinčiais specialius gebėjimus (angl. Abilities), kurie daro didelę įtaką žaidimo eigai. Counter-Strike 2 labiau remiasi žaidėjo įgūdžiais ir taktika, o Valorant leidžia strategiškai panaudoti herojų gebėjimus pergalei pasiekti.

    Be to, Valorant serveriai turi aukštesnį 128 tickų dažnį, palyginti su Counter-Strike 2 naudojamais 64 tickų serveriais. Šis didesnis dažnis užtikrina sklandesnę žaidimo eigą ir tikslesnę registraciją. Counter-Strike 2 žaidėjai, siekdami geresnės patirties, dažnai naudojasi trečiųjų šalių sprendimais. Kaip bebūtų, norintys CS2 žaisti 128 tickų serveriuose, renkasi FACEIT platformą, kuri žaidėjams suteikia pažangesnę anti-cheat sistemą, 128 tickų serverius ir aukštesnio lygio žaidėjus.

    Galiausiai, Valorant „Vanguard“ anti-cheat sistema aktyviai kovoja su sukčiavimu ir užtikrina sąžiningą žaidimo aplinką. Deja, Counter-Strike 2 šiuo metu kenčia nuo didžiulės sukčiavimo problemos, o kūrėjai nepateikia jokių konkrečių veiksmų planų, kaip ją spręsti. Šie išskirtinumai padeda Valorant išsiskirti iš konkurentų ir pritraukia žaidėjus, ieškančius strateginio žaidimo su unikaliais herojais ir sąžininga aplinka.

    Counter-Strike 2 stiprybės

    Lyginant CS2 vs Valorant, pastarasis (Valorant) pasižymi švelnesniu mokymosi procesu, ypač naujiems žaidėjams. Žaidimo mechanikos nėra tokios sudėtingos, o lėtesnis tempas leidžia lengviau suvokti žaidimo esmę ir greičiau pradėti žaisti efektyviai.

    Be to, CS2 yra puiki terpė įgūdžiams ugdyti. Nuoseklus žaidimas suteikia galimybę praktikuotis ir eksperimentuoti su strategijomis. Žaidime meistriškumas išreiškiamas per šaudymo trajektorijų valdymą, judėjimą, pozicionavimą ir gilinimąsi į žaidimo ekonomiką.

    CS2 išsiskiria ir savo aktyvia bendruomene, kuri palaiko daugybę „community“ serverių. Šie serveriai siūlo įvairius žaidimo režimus ir žemėlapius, tad žaidėjai gali pasirinkti labiausiai jų mokymuisi ir tobulėjimui tinkančią aplinką. Be pagrindinių mapų, yra ir daugybė specialiai „aim“ bei „smoke“ granatų metimui skirtų žemėlapių, leidžiančių lavinti specifinius įgūdžius atskirai nuo pagrindinio žaidimo.

    Neužmirškime ir ilgametės CS2 istorijos – žaidimas gyvuoja jau daugiau nei du dešimtmečius. Dėl to jis turi didžiulę žaidėjų bazę ir yra gerai žinomas esporto pasaulyje. Be to, „Valve“ nuolat atnaujina CS2, prideda naujo turinio ir ištaiso klaidas, taip išlaikydama žaidimą šviežią ir įdomų žaidėjams.

    Valorant vs CS2 - kas turi daugiau žaidėjų?

    Nors žaidėjų skaičiaus nustatymas tiksliai yra sudėtingas, galime remtis skirtingais duomenimis, kaip pardavimais, bendru žaidėjų skaičiumi ir vienu metu prisijungusių žaidėjų skaičiumi. Vertinant šiuos duomenis, „Valorant“ populiarumas atrodo nemažas, tačiau palyginus su senbuviu „CS2“, jis vis dar atsilieka. „CS2“ žaidėjus žavi klasikinis žaidimo būdas ir gerai žinomi žemėlapiai. Be to, nemažai žaidėjų mėgaujasi abiem žaidimais, nes jie pakankamai panašūs, kad būtų galima lengvai pereiti iš vieno į kitą.

    Iš pradžių žaidėjai masiškai išbandė naujieną „Valorant“, tarp jų buvo net „CS2“ profesionalų. Tačiau „CS2“ išleidimas vėl patraukė daugelio dėmesį. Šiuo metu „CS“, nepaisant savo brandaus amžiaus, išgyvena itin stiprų konkurencinį etapą ir, panašu, turi puikias ateities perspektyvas. Tai nereiškia, kad „Valorant“ neturi ateities, tačiau norint konkuruoti su „Counter-Strike“ milžinu, „Riot Games“ reikės ilgalaikės strategijos.

    Pirma, pažvelkime į Counter-Strike 2 žaidėjų skaičių.

    counter-strike 2 zaideju skaicius

    Kaip matyti iš pateikto grafiko, per pastaruosius dvylika mėnesių „CS2“ žaidėjų skaičius nuolat augo. Prieš 11 mėnesių didžiausias žaidėjų skaičius vienu metu siekė 1,8 milijono, ir tai buvo tuo metu įprastas žaidėjų skaičius. Iš tiesų, bet kuriuo momentu „CS2“ žaidėjų yra beveik tiek pat, kiek „Valorant“ turi per visą parą.

    valorant zaideju skaicius

    „Tracker.gg“ duomenimis, šiuo metu „Valorant“ turi apie 5 milijonus žaidėjų per mėnesį. Tai yra solidus skaičius, rodantis, kad žaidimas yra gyvybingas ir neketina greitai išnykti. Tačiau reikia pažymėti, kad 2022 metų gegužę žaidėjų skaičius sumažėjo iki beveik 2 milijonų per mėnesį. Tai reiškia, kad per vienerius metus „Valorant“ neteko ketvirtadalio savo kasdienių žaidėjų. Šis didžiulis sumažėjimas gali būti tiesiogiai susijęs su „CS2“ žaidėjų skaičiaus kilimu.

    Negalima pasakyti, kad „Valorant“ neturi šansų pritraukti žaidėjų. Visgi, jei „Riot Games“ nori konkuruoti su „Counter-Strike“ milžinu, jiems reikės ilgalaikės strategijos. Tikėtina, kad „CS2“ išleidimas „Valorant“ bus gana rimtas iššūkis.

    CS2 vs Valorant - apibendrinimas

    CS2 vs Valorant yra puikūs taktiniai šaudyklės žaidimai, tačiau kiekvienas iš jų turi savų išskirtinių bruožų, kurie gali labiau patraukti vienus žaidėjus nei kitus. Galutinio sprendimo, kuris žaidimas geresnis, nėra, nes viskas priklauso nuo asmeninių prioritetų.

    Abu žaidimai pasižymi įtemptu ir strategišku žaidimu, tačiau skiriasi savo mechanika ir bendru stiliumi. Valorant turi šiek tiek labiau išlavintą, herojais pagrįstą žaidimą su unikaliais sugebėjimais, o CS2 reikalauja didesnio įgūdžių meistriškumo ginkluotės valdyme ir žaidimo strategijoje.

    Jei esate naujokas taktinių šaudyklių pasaulyje, Valorant gali būti šiek tiek lengviau išmokti dėl švelnesnės mokymosi kreivės. Tačiau jei ieškote klasikinio ir įgūdžius reikalaujančio žaidimo, CS2 gali būti geresnis pasirinkimas.

    Mūsų manymu, geriausias būdas išsirinkti yra išbandyti abu žaidimus. Kiekvienas turi nemokamą versiją, todėl galite patys įvertinti, kuris žaidimas labiau atitinka jūsų skonį. Galiausiai, nesvarbu, ar pasirinksite CS2, ar Valorant, svarbiausia – gerai praleisti laiką žaidžiant!

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *