Gaming pelės – 5 patarimai kaip išsirinkti tinkamą

gaming peles patarimai kaip issirinkti kaina ir informacija | | GGWP.lt
Gaming pelės - kaip išsirinkti? Tai viena dažniausių problemų, iškylančių ieškantiems naujos žaidimų pelės. Žaidimams skirtos pelės per pastaruosius kelerius metus stipriai pasikeitė ir pasiekė tašką, kai belaidės žaidimų pelės delsa yra identiška, o kai kuriais atvejais net ir mažesnė, nei laidinės žaidimų pelės. Ieškodami tinkamiausios žaidimų pelės, dalis žaidėjų atsižvelgia į pelės išvaizdą, kiti - į formą. Gaming pelės nėra vieno dydžio, todėl renkantis ypatingai svarbu pritaikyti pelę savo delno dydžiui. Ne ką mažiau svarbu paminėti, jog žaidimų pelės taip pat skirstomos pagal žaidimo žanrus. Pavyzdžiui, jeigu žaidžiate MOBA, MMORPG žaidimus, tikėtina, jog žaidimų pelės su daugybę šoninių mygtukų bus priimtinesnis.

Išbandę daugybę gaming pelių modelių, kurios skirtos žaidimams, pateiksime geriausių pasirinkimų sąrašą, bei patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamiausią žaidimų pelę pagal kiekvieno poreikius. Jeigu jus domina wireless gaming pelės, atsižvelkite į geriausios belaidės žaidimų pelės. Gera žaidimų pelė gali turėti didelį skirtumą, lyginant su įprastomis kompiuterių pelėmis. Štai ką reikia žinoti, bei dalykai, į kuriuos privaloma atsižvelgti, renkantis gaming pelę.
Sąrašas sutrumpintai
    Žaidimų pelės turi tikslesnius jutiklius, žaidėjams pritaikyta formą ir yra patvaresnės, lyginant su įprastomis kompiuterių pelėmis.

    Greitasis sąrašas

    Gaming pelės - kaip išsirinkti geriausią tinkamai?

    Kodėl galite pasitikėti GGWP.lt komanda Mūsų ekspertų komanda, per ilgą laiką išbandė visus prekiaujamus produktus, kad galėtu suteikti tik pačią tiksliausią informaciją ir apžvalgas, palyginimus.

    Grip Style

    gaming peles - kaip išsirinkti pagal grip style

    Grip style - plaštakos, pirštų laikymo ant žaidimų pelės pozicija, padėtis. Priklausomai nuo jūsų rankos ir plaštakos dydžio, jūsų grip style gali skirtis, tačiau itin svarbu į jį atsižvelgti. Tam tikri gamintojai nurodo, kokiam plaštakos dydžiui pelė yra tinkama, tačiau žinodami savo grip style, ateityje žaidimų pelytes bus išsirinkti žymiai lengviau.

    Jeigu turėjote daugiau nei vieną žaidimų pelę, turbūt žinosite, jog gaming pelytės komfortas yra itin svarbus. Ilgų žaidimo sesijų metu, nepatogi pelė išvargina, o nepatogūs pelės kontūrai gali sumažinti jūsų efektyvumą. Geriausias būdas nustatyti patogiausią grip style - išbandyti įvairias gaming peles asmeniškai. Vis gi, jeigu neturite galimybės išbandyti įvairių pelių formas, pateikiame tris pagrindinius grip styles:

    Palm grip

    Visa plaštaka yra padedama ant žaidimų pelės, o pirštų galiukai išlenkti klavišų paspaudimui. Naudojant tokį grip style, ranka nepavargsta taip greitai, kadangi plaštaka yra padėta ant žaidimų pelės. Kaip bebūtų, toks grip style nėra tinkamiausias greito tempo žaidimams, pvz. FPS, Battle Royale. Naudojant Palm grip, judesiai yra atliekami iš dilbio ir alkūnės, todėl užtikrinamas maksimalus sukibimas.

    Šiam stiliui rekomenduojama rinktis tokias žaidimų peles, kaip: Logitech G502 X Lightspeed, Corsair Nightsabre RGB Led.

    Fingertip grip

    Pelė žaidimams yra liečiama tik pirštų galiukais, užtikrinant maksimalų judėjimą. Kadangi pelė liečiasi tik pirštų galiukais, šis grip style leidžia atlikti mažesnius ir greitesnius judesius. Tai reiškia, jog šis grip style puikiai tiks FPS žaidimams, pvz.: „Apex Legends“ ar „Fortnite“. Tokiems žaidimams kaip „Valorant“ ar „Counter-Strike 2“, žaidėjai dažniausiai renkasi Claw grip stilių, kurį aptarsime kiek žemiau.

    Šiam stiliui galite atkreipti dėmesį į šias gaming peles: Logitech G305 Lightspeed, Logitech G Pro X Superlight.

    Claw grip

    Delnas remiasi į galinę pelės žaidimams dalį, o pirštų galiukai atsirėmę į klavišus. Tai yra universaliausias grip stilius, su kuriuo galite būti maksimaliai tikslūs ir taiklūs. Claw grip stilius yra dažniausiai naudojamas FPS, MOBA žanro žaidimams, pvz.: „Valorant“, „Counter-Strike 2“ arba „League of Legends“, „DotA 2“.

    Claw Grip stiliui patartina atsižvelgti į tokias gaming pelytes, kaip: SteelSeries Prime Wireless, Corsair Scimitar Elite RGB.

    Žaidimo žanras

    Pradėdami rinktis žaidimų pelę, vienas iš svarbiausių aspektų - kokio žanro kompiuterinius žaidimus mėgstate, žaidžiate. Kiekvienos gaming pelės yra skirtingų formų, svorių ir dydžių, pritaikomos tam tikriems žaidimams. Užuot kreipę dėmesį į prekės ženklą, spalvą ar RGB efektus, skirkite laiko pasigilinti į gaming pelės svorį, formą, dydį ir pelės jutiklį. Žemiau pateiksime sąrašą žaidimų žanrų, bei rekomendacijas, kokio dydžio, svorio žaidimų pelės būtų tinkamiausios žaidimo žanrui.

    FPS (First Person Shooter)

    Pirmojo asmens šaudyklės

    logitech g pro x superlight zaidimu pele kaina ir informacija | | GGWP.lt
    Logitech G Pro X Superlight žaidimų pelė / Reviewed nuotr.
  1. Svarbiausi aspektai: mažas svoris ir aukštos kokybės jutiklis
  2. Ne tiek svarbu: Daugiau nei keli papildomo mygtukai
  3. Rekomenduojami modeliai: Steelseries Prime Wireless, Logitech G Pro X Superlight, Razer Viper V2 Pro, Finalmouse Starlight-12, Logitech G203 Lightsync, Logitech G305 Lightsync
  4. Rekomenduojama žaidimams: Counter-Strike 2, Valorant, Apex Legends, Call of Duty: Warzone ir kt.

  5. Jeigu pirmojo asmens šaudyklės (FPS) yra jūsų žaidimo žanras, kurį žaidžiate dažniausiai - rekomenduojame rinktis kuo lengvesnes žaidimų peles. Mažiau nei 90 g sveriančias, kelis šoninius mygtukus turinčias žaidimų peles su aukštos kokybės sensoriais. Kadangi FPS žanro žaidimuose, reikalingas taiklumas, tikslumas, svarbus gaming pelės jutiklis. Turėsite greitai judinti pelę per pelės kilimėlį, tad greitas sensorius užtikrins, kad visi judesiai bus atkartoti 1:1 santykiu.

    Daugeliui FPS žaidimų nereikia daugiau nei 2-ių šoninių mygtukų, todėl žaidimų pelės su programuojamais mygtukais, jums nėra aktualios. Papildoma eilė mygtukų tik padidins pelės svorį. Jeigu žaidžiate ne tik FPS, tačiau ir veiksmo žaidimus, pvz.: PlayerUnknown's Battleground, galite rasti gaming pelių su papildomu snaiperio mygtuku. Jis gali būti pravartus, norint sumažinti/padidinti DPI žaidimo metu.

    Kadangi didžiausi prioritetai - greitis ir staigūs judesiai, belaidis ryšys gali itin stipriai pagelbėti įtemptomis žaidimo valandomis. Naudodami belaides žaidimų peles, išvengsite kabelio vilkimosi, strigimo. Kadangi belaidžio ryšio technologija žaidimų pelėse naudojama jau pakankamai senai, šiomis dienomis atsako laiko skirtumo tarp belaidės ir laidinės gaming pelės, nepastebėsite. Belaidės gaming pelės gali būti šiek tiek brangesnės už laidines žaidimų peles, tačiau tai tikrai gali padėti įgauti pranašumą.

    Rinkoje esantys Logitech G Pro X Superlight bei Razer Viper V2 Pro šiuo metu yra FPS žaidimų pelės lyderiai. Vis gi, kad pajausti jų suteikiamą prabangą ir patogumą, kai kuriais atvejais turėsite išleisti net 130 € ar daugiau. Šios pelės kainuoja šiek tiek daugiau, nei kitų gamintojų ar modelių. Jeigu ieškote kažko pigesnio, tačiau užtikrinančio tokius pačius aukštus standartus - atkreipkite dėmesį į SteelSeries Prime Wireless, kurios kaina gali siekti vos 65 €.

    MOBA / RTS / RPG

    Daugelio žaidėjų internetinės kovų arenos

    logitech g502 x zaidimu pele kaina ir informacija | | GGWP.lt
    Logitech G502 X Lightspeed žaidimų pelė / IGN nuotr.
  6. Svarbiausi aspektai: Daugiau nei 2 papildomi mygtukai, ergonominis dizainas
  7. Ne tiek svarbu: Lengvas svoris, kompaktiškumas
  8. Rekomenduojami modeliai: Logitech G502 X, Corsair Scimitar Elite RGB, SteelSeries Rival 600
  9. Rekomenduojama žaidimams: League of Legends, DotA 2, World of Warcraft, Baldur's Gate 3 ir kt.

  10. „DotA 2“, „League of Legends“, „World of Warcraft“ arba kiti MOBA/MMORPG stiliaus kompiuteriniai žaidimai reikalauja kiek kitokios gaming pelės. Šie žaidimai, turintys daugybę veiksmų, funkcijų, dažniausiai reikalauja daugiau nei kelių šoninių mygtukų. Tam, kad užtikrinti patogumą, kuo spartesnį veiksmų atlikimą, galite naudoti užprogramuotus šoninius mygtukus. MOBA žanro žaidimuose, galite naudoti peles su 12 programuojamų mygtukų, kas leis greitai panaudoti tam tikrus veiksmus.

    Ne ką mažiau svarbu - gaming pelės dydis, forma. Kadangi įprastai žaidžiant šiuos žaidimus, žaidimo laikas yra ilgesnis nei kitų žanrų, labai svarbu ergonominės formos žaidimų pelė. Žaidimų pelės su programuojamais mygtukais yra didesnės, todėl svarbu išsirinkti savo rankos dydžiui atitinkamą pelės dydį.

    Kaip bebūtų, jeigu nesate tikri, ar žaisite tik šio stiliaus žaidimus, universalios žaidimų pelės gali tikti kaip tik jums. Logitech G502 X žaidimų pelė yra universalaus dydžio, patogi žaisti tiek MMORPG/MOBA, tiek veiksmo stiliaus žaidimus.

    Ieškantiems orientuotos MOBA/MMORPG žanro gaming pelės ir nenorint išleisti papildomoms, nereikalingom funkcijoms, galite rinktis Corsair Scimitar RGB Elite. Pastaroji pelė yra lyderė savo srityje, suteikianti visas reikalingas funkcijas.

    Action

    Veiksmo

    corsair katar xt pro pele kaina ir informacija | | GGWP.lt
    Corsair Katar XT Pro žaidimų pelė / MMORPG nuotr.
  11. Svarbiausi aspektai: Papildomi mygtukai, patogi forma
  12. Ne tiek svarbu: Lengvas svoris, belaidžio ryšio technologija
  13. Rekomenduojami modeliai: Corsair Katar XT Pro, HP Omen Vector, Corsair M65 RGB
  14. Rekomenduojama žaidimams: Grand Theft Auto V, God of War, Dying Light ir kt.

  15. Jeigu mėgstate žaisti ne tik FPS šaudykles, tačiau ir kitus daug veiksmo turinčius žaidimus - galite rinktis peles žaidimams su šiek tiek daugiau papildomų funkcijų. Patogesnio ergonominio dizaino, įmantresnį ratuką ar daugiau šoninių, programuojamų mygtukų turinčios gaming pelytės yra lanksčios įvairiuose žanruose ir žaidimuose. Kadangi pagrindinis dėmesys nėra skiriamas maksimaliam svorio sumažinimui, pastarosios pelytės gali būti šiek tiek sunkesnės nei skirtos šaudyklėms.

    Jeigu žaidžiate RPG žanro veiksmo žaidimus, tokius kaip GTA RP, jums tikrai užteks vos kelių šoninių mygtukų. Tačiau, jei norėsite išbandyti platesnį pasirinkimą iš savo „Steam“ žaidimų bibliotekos, verta atkreipti dėmesį į šiek tiek daugiau mygtukų turinčias gaming peles. Ne ką mažiau svarbu suprasti, jog kiekvieno prekės ženklo gamintojas, suteikia savo unikalią programinę įrangą. Prieš pirkdami žaidimų pelę, įsitikinkite, jog programinė įranga bus patogi naudoti, intuityvi.

    Belaidžio ryšio technologija nėra tiek svarbi šiems žaidimams, todėl belaidės gaming pelės neturėtų būti prioritetas. Laidinės žaidimų pelės bus šiek tiek pigesnės, nei belaidės žaidimų pelės. Rinkoje pirmaujantis modelis Logitech G502 X yra puikus pasirinkimas, ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio. Galite rinktis tarp laidinio arba belaidžio modelio, pagal savo poreikius. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į Corsair Dark Core RGB PRO žaidimų pelę, kadangi pastaroji užtikrins ypatingai sklandų veikimą, su 2000 Hz atnaujinimo dažniu.

    Belaidė ar laidinė

    Belaidės žaidimų pelės

    Belaidės žaidimų pelės per pastaruosius keletą metų itin sparčiai išpopuliarėjo. Naujausios wireless gaming pelės yra beveik tokios pat patikimos, kaip ir laidinės gaming pelės, o kartais net lenkia savo patikimumu. Profesionaliame e-sporte, didelė dalis žaidėjų jau pakeitė savo senasias laidines žaidimų peles į belaidžius modelius, o tai tikriausiai įrodo, kad net ir tokiame aukštame lygyje, šis pasirinkimas yra priimtinesnis. Belaidis variantas turi privalumų, bei trūkumų:

    Privalumai

    • Lankstumas - pelė nėra pririšta prie kompiuterio, laidas netrukdo, nestringa ant pelės kilimėlio
    • Dizainas - belaidės pelės suteikia estetiškumo, tvarkos ant žaidimų stalo
    • Universalumas - dauguma pelių galima prijungti prie įvairių įrenginių

    Trūkumai

    • Kaina - belaidės pelės žaidimams kainuoja daugiau, nei laidinės
    • Baterijos laikas - svarbu pasirūpinti baterijos įkrovimu, kad pelė neišsikrautu žaidimo metu

    Laidinės žaidimų pelės

    Laidinės pelės įprastai yra priimtinesnis pasirinkimas žaidėjams, norintiems įspūdingų RGB efektų. Kadangi belaidės žaidimų pelės sunaudoja daug baterijos energijos. Dar svarbu paminėti, jog laidinės gaming pelės yra pigesnės, nei belaidės. Nors kai kuriems patogumas yra svarbesnis nei papildomos išlaidos, laidinės taip pat turi savų privalumų, bei trūkumų:

    Privalumai

    • Patikimumas - laidinės pelės dažnai užtikrina stabilesnį, mažai vėluojantį ryšį
    • Žemesnė kaina - kadangi pelės neturi belaidės technologijos, jų kaina yra žemesnė
    • Nepriklausoma nuo baterijų - laidinėms pelėms nereikalingas įkrovimas, todėl ji niekada neišsikraus

    Trūkumai

    • Ribotas judėjimas - laido ilgis gali apriboti judėjimo laisvę, gali sukelti nepatogumų
    • Ribotas suderinamumas - gali neprisijungti prie tam tikrų įrenginių (pvz.: nešiojamų kompiuterių su USB-C jungtimi)

    Jutiklio tipas

    Kompiuterių pelės gali būti dviejų tipų - lazerinė arba optinė. Per ilgą žaidimų patirtį, išnagrinėjome didelį pasirinkimą žaidimų pelių, įskaitant optinius bei lazerinius jutiklius, kad galėtumėm patarti - kokį jutiklio tipą rinktis. Žemiau pateiksime skirtumus, tarp optinės bei lazerinės pelės:

    Optinės pelės

  16. Naudoja LED lemputę kaip apšvietimo šaltinį
  17. Naudojami CMOS vaizdo jutikliai
  18. Jautrumas apie 3000 dpi
  19. Jaučia paviršių, ant kurio yra naudojama
  20. Puikiai viekia ant pelės kilimėlio, ar kt. neblizgančio paviršiaus
  21. Žemesnė kaina, lyginant su lazerinėmis pelėmis
  22. Lazerinės pelės

  23. Naudoja lazerį kaip apšvietimo šalinį
  24. Naudojami CMOS vaizdo jutikliai
  25. Jautrumas nuo 6000 iki 15000+ dpi
  26. Jaučia paviršiaus nelygumus
  27. Puikiai veikia ant bet kokio paviršiaus
  28. Didesnė kaina, lyginant su optinėmis pelėmis
  29. Atnaujinimo dažnis

    polling rate atnaujinimo daznis kaina ir informacija | | GGWP.lt
    Ieškodami gaming pelės žaidimams, ieškokite ne mažesnio kaip 1000 Hz atnaujinimo dažnio, kad kiekvienas atliktas veiksmas būtų tiksliai užregistruotas, nepraleistas. Turėdami aukštą atnaujinimo dažnį, pelės judesių dažnis bus atkartojamas kompiuteryje, žaidimuose, kuriuose reikalingas greitis, tikslumas ir taiklumas. FPS žanro žaidimuose, intensyvaus ritmo žaidimuose, kaip OSU, kur konkurencija yra itin aukšta.

    Aukštą polling rate turinti pelė, taip pat puikiai sąveikaus su aukštesnės klasės periferine įranga, pvz.: 144 Hz ar aukštesnį atnaujinimo dažnį turinčiais žaidimų monitoriais. Visuomet įsitikinkite, kad jūsų pelės atnaujinimo dažnis (angl. polling rate) yra didesnis, nei monitoriaus atnaujinimo dažnis. Kitu atveju, pastebėsite akivaizdžią delsą, ypač atliekant staigius judesius.

    Kas yra atnaujinimo dažnis?

    Atnaujinimo dažnis (angl. Polling rate)Bendra delsa (angl. Total delay)
    125 Hz8 ms
    250 Hz4 ms
    500 Hz2 ms
    1000 Hz1 ms
    4000 Hz0.25 ms
    8000 Hz0.125 ms


    Atnaujinimo dažnis yra greitis, kuriuo pelė perduoda įvestį jūsų kompiuteriui. Naudojant USB jungtį, standartinių (ne žaidimų pelių) atnaujinimo dažnis įprastai yra 125 Hz, arba kartą per 8 milisekundes. Tuo tarpu žaidimų pelės, paprastai naudoja 1000 Hz atnaujinimo dažnį kartą per milisekundę, arba 1000 kartų per sekundę. Esant dideliam kadrų per sekundę (angl. FPS) kiekiui ir aukštam atnaujinimo dažniui, greita pelė bus itin svarbi norint neatsilikti nuo veiksmo.

    Žaidimų pelės atnaujinimo dažnį galite pasitikrinti naudojant įvairius įrankius, kuriuos galima rasti internete, pvz.: „Mouse Polling Rate Checker“ arba „BenQ Zowie Mouse Rate Checker“

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *